0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Veipimise kohta levivad valed


Peame vajalikuks kõiki informeerida kohalikus meedias suure kajastuse saanud USA-s aset leidnud juhtumitest ning kuidas Eesti ja maailma meedia seda kajastab.

Nimelt, USA-s sattusid inimesed haiglasse kopsuhaigustega, mis olid tõestatult tingitud mustalt turult ostetud ja e-sigareti taolistes seadmetes kasutatud kanepiõlist ehk THC õlistMassimeedias aga kajastati juhtumeid kui tavalise e-sigareti veipimisest tingitud haigusi.

PALJASTATUD

Massimeedia poolt VEIPIMISE OHVRIKS tembeldatud mees räägib ise, et EI OLE KUNAGI tavalist e-vedelikku veipinud. Siin toodud videot vaadates, saad ise veenduda selles, kuidas mehe sõnu väänatitõmmati kontekstist välja ja lõpuks tehti räägitust hoopis teise sisuga uudis.

 

Eestis oht puudub

Täie kindlusega ütleme, et paanikaks ei ole põhjust, sest Eestis (ja Euroopa Liidus) kehtivad nii e-vedelikele kui ka e-sigareti seadmetele ranged regulatsioonid. USA turg ise ja seal kehtivad regulatsioonid erinevad oluliselt Euroopa omadest. Sarnaseid juhtumeid võib tekitada ainult musta turu kaup. E-vedelikke ja e-sigarette tuleb osta ainult ametlikest müügipunktidest, kus on kontrollitud, testitud ja registreeritud tooted, siis kindlasti ei ole kartuseks mingit põhjust.

Põhjustajaks ei olnud e-sigaret

USA juhtumid, kus inimesed on jõudnud haiglasse kopsuhaigustega, on tõestatult tingitud kanepiõli ehk THC õli veipimisest ning muudest mustalt turult ostetud e-vedelikest. Kui alguses puudus info, millest sellised haigused võisid tekkida, hakati kohe süüdistama üldiselt e-sigaretti. See oli aga väga vale tegu, sest e-sigaret on vaid seade. Hiljem tunnistas VALDAV enamus patsiente, et nad kasutasid e-sigaretis hoopis THC-d, ehk kanepiõli e-vedeliku asemel. Üks patsientidest on tunnistanud, et ta ei ole isegi kunagi tavalist e-vedelikku veipinud, vaid hakkas kohe kanepiõli kasutama. Ka USA valitsusasutus, mis kaitseb ja edendab rahvatervist, FDA (Food & Drug Administration) hoiatab oma pressiteates inimesi THC õli ning muude mustalt turult saadavate e-sigareti kaupade eest.

Mis asi on THC?

THC ehk tetrahüdrokannabinool on kanepitaime saaduste mõnuaine peamine psühhoaktiivne komponent. Inimkeeli on THC see aine, millega ennast inimesed „pilve tõmbavad“. See aine on viidud õli kujule, et seda saaks e-sigareti taolistes seadmetes kasutada. Lisaks sellele, et tegemist on mõnuainega, on ta ka õli baasil vedelik, mis erineb täielikult traditsioonilistest e-vedelikest, mis koosnevad propüleenglükoolist ja taimsest glütseriinist. Juhul, kui e-sigaretti satub õli baasil toodetud mingisugune vedel toode, toimib see tavapärasest e-vedelikust hoopis erinevalt ja võib olla inimtervisele päris ohtlik.

Euroopa Liidus on ranged regulatsioonid

Euroopa Liidu territooriumil, niisamuti Eestis, kehtivad e-vedelike koostise kohta karmid nõuded ning kõik ametlikud müüjad on Terviseameti range kontrolli all. Kõik Eestis müüdavad e-vedelikud peavad olema laboris testitud ja registreeritud ühises Terviseameti andmebaasis. Seepärast võib VEIPLAND ja E-Sigaretipood kauplustest ostes olla kindel, et kõik tooted on kvaliteetsed ning veipimiskogemus on 95% vähem kahjulikum kui tavatubakas. Ka FDA on eelmainitud pressiteates teada andnud, et nad ei soovita inimestel veipimist lõpetada ning tavatubaka peale tagasi minna, sest tavatubakas on kordades kahjulikum.

 

×