0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Uuring nikotiini ning kaalukaotuse kohta

Hiljuti avaldati uuring, mis vaatas lähemalt seost nikotiini ning kaalukaotuse vahel. Ammu on täheldatud, et suitsetamine hoiab või vähendab tihti inimeste kehakaalu, kuid antud fenomeni lähemalt uuritud ei ole. Nüüd on esimene uuring teostatud ning tulemused teada. Uuring viidi läbi ’’Life Sciences Institute of University of Michigan’’ ülikoolis ning seda juhtis Dr. Wu Jun.

Kuidas nikotiin kehakaalu mõjutab?

Selleks, et antud küsimusele vastust leida, uuris Dr. Wu inimese ja hiire beežide rasvarakkude talitust ning vastandas need geneetiliselt muundatud hiirte rakkude reaktsioonidega, et uurida mehhanisme, mis on seotud nikotiini sõltuvuse ning atsetüülkoliini molekulidega, mis on vastutavad antud rasvarakkude talituse eest.

Lihtsustatult tähendab see seda, et nii nikotiin kui ka atsetüülkoliin kiirendavad beežide rasvarakkude talitust, et need energiat põletaks. Selle efekti nimeks on termogenees ning see hoiab hiire või siis inimese kaalu kontrolli all.

Uurijate sõnul ei tähenda see aga kindlasti, et suitsetamine tervisele kasulik oleks. Antud uuringu eesmärgiks on heita natuke valgust sellele, kuidas on seotud nikotiin ning kaalukaotus või siis seda, miks võtavad inimesed peale suitsetamisest loobumist pahatihti kaalust juurde.

Nikotiini isu vähendavad omadused on ammu teada

On ammu teada, et nikotiin vähendab söögi isu, kuid antud uuring Dr. Wu täiendab arusaamist beežide rasvarakkude talituse kohta ning sellest tulenevalt võivad sarnased uuringud viia läbimurdeni ülekaalulisuse ravimisel.

Lisaks sellele on antud uuringul veel üks positiivne kasutegur. Nimelt aitab see uuring ning teised sarnased täita puuduva informatsiooni tühimikku või näiteks valeinformatsiooni ümber pöörata. Valeinformatsiooni levik on eelkõige USA’s väga levinud ning sellel on tihtipeale väga negatiivsed tagajärjed.

×