0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

USA’s ei pääse ka e-sigarette propageerivad Youtuberid

USA’s on lähiajal võitlus e-sigarettide reklaamimise ning propageerimise üle intensiivistunud. See seab aga ohtliku pretsedendi, mis ohustab sõnavabadust internetis.

E-sigarettide arvustajad Youtube’s on ohus

Kuigi USA’s on sõnavabadus olulisel kohal, siis viimastel kuudel on sõnavabadus internetis olnud rangelt piiratud olukordades, kus midagi illegaalset ei ole toimunud. Youtube keskkonnas on e-sigarettide arvustajad olnud suure löögi all, kustutatud on nende sisu ning mõnel juhul on ka Youtube kanal kustutatud ilma võimaluseta edasi kaevata. See on USA poolt toetatud samm vähendamaks e-sigarettide reklaamimist ning propageerimist.

Juul on tekitanud suure paanika USA meediamaastikul

Viimasel ajal on USA meedias juttu olnud ühest e-sigaretist nimega Juul. Kuigi Juul ei kujuta endast midagi erilist, omab ta 55% USA e-sigarettide turust. Paanika on tekkinud seetõttu, et Juul on noortele väga meelepärane ning trendikas toode.

Selle tagajärjed on olnud lausa absurdsed. Üks suitsetamisvastane aktivist läks lausa niikaugele, et võrdles e-sigarette bioterrorismiga. Samal ajal otsustas üks kool Maryland’is eemaldada vetsudelt uksed, et vältida noorte e-sigarettide tarbimist vahetundide ajal.

Veidral kombel ei ole varem nii radikaalseid samme astutud salajase suitsetamise vastu koolis, kuid kui asi puudutab 95% turvalisemat toodet, siis on lahti massihüsteeria.

FDA võttis sihikule e-sigarettide propageerijad ning arvustajad Youtube’s

Eelpool mainitud põhjus ongi see, mille tõttu on FDA otsustanud sihikule võtta kõik need, kes Youtube keskkonnas Juul’i või muid e-sigarette alaealistele ’’reklaamivad’’. Tõsiasi, et keegi pole esitanud tõendeid sellest, et e-sigarettidega tegelevad ettevõtted on oma turunduse alaealistele suunanud, on lihtsalt ignoreeritud kui ebamugavust.

Tulemuseks on sõnavabaduse täielik piiramine

Selle tulemuseks on see, et Youtube piirab e-sigarettidega seotud sisu, kus on mainitud Juul’i või muid e-sigarette, mis tegelikult täielikult legaalsed on.

Youtube jagab ’’kogukonna juhistele’’ toetudes hoiatusi nendele kasutajatele, kes toodavad e-sigarettidega seotud sisu. ’’Planet of the Vapes’’ andmetel sai üks Youtuber hoiatuse vägivaldse sisu tootmise eest peale seda, kui lisas e-sigaretiga seotud video. Edasi kaevates ei saanud ta mingit selgitust selle kohta, mis selle põhjuseks võiks olla.

Säärane kulminatsioon on äärmiselt arusaamatu ning piirab õigustamatult sõnavabadust ning inimeste õigust otsida endale turvalisemat alternatiivi suitsetamisele.

×