0
Klienditeenindus ×
E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Tervishoiutöötajad levitavad e-sigarettide kohta valeinfot

Hiljuti aset leidnud e-sigarettide konverentsil tuli välja, et tervishoiutöötajad käituvad e-sigarettide suhtes väga vastutustundetult. Louise Ross on suitsetamisest loobumisele pühendatud asutuse juht Leicesteri linna nõukogus.

Louise näitas oma presentatsioonis, kui efektiivsed on e-sigaretid suitsetamisest loobumisel. Tema andmetel oli e-sigarettide edukuse protsent pidevalt üle 60%. Tema alal töötavad inimesed loobuvad suitsetamisest üha enam. Aastal 2014-15 loobus 180 inimest, samas aastal 2016-17 oli see arv juba 512, paljuski on selle edu taga e-sigaretid.

On selge, et e-sigarette on võimalik edukalt kasutada suitsetamisest loobumiseks nende hulgas ka vaimsete häiretega ning rasedad inimesed.

Kahjuks on sellel teel veel mitmeid takistusi ning kõige jahmatavamaks võib pidada tervishoiutöötajate tegusid. Nimelt levitavad tervishoiutöötajad kas siis meelega või lihtsalt teadmatusest valeinfot e-sigarettidest. See omakorda hirmutab inimesi, kes toetuvad oma tervisealastes teadmistes täielikult tervishoitöötajate arvamusele. On olnud isegi juhtumeid, kus keeldutakse inimest opereerimast enne kui ta e-sigarettidest ei loobu.

Miskipärast ei suuda eksperdid aru saada sellest, et mitte nikotiin ei tapa miljoneid inimesi igal aastal, vaid seda teeb tubakas. Tervishoiutöötajate tõttu ei proovi nii mõnigi suitsetaja e-sigarettide abil loobuda ning jääbki ilmselt suitsetajaks.

Samuti toonitas Louise niiöelda ’’popcorn lung’’ küsimuse. See on küsimus, mida talle ehk kõige tihemini esitatakse nii suitsetajate kui tervishoiutöötajate poolt. Inimesed saavad pigem vähi, kuna kardavad jutte hirmutavast haigusest nimega ’’popcorn lung’’. Niipalju kui Louise teab, ei ole keegi e-sigarettide tõttu sellist haigust endale saanud. Lähemalt sellest haigusest võid lugeda siit.

Põhilisteks probleemideks, mis kehva kvaliteediga uuringuid iseloomustavad on üle tõlgendamine, liialdamine, liigne üldistamine, niiöelda ’’Cherry Picking,’’ mis kujutab endast vastandlike tulemuste ignoreerimist ning topelt standardid. Samuti teeb üsna tihti kõige rohkem kahju meedia teade, kui uuring ise, nimelt on pealkirjad tihti üsna eksitavad, segased ja jätavad lugejale hoopis vale mulje.

Siiski on tubakafirmad aina suuremas kahjumis, mis näitab, et inimesed on valmis suitsetamisest loobuma. Inimesed uurivad üha rohkem ise informatsiooni selle asemel, et uskuda esimest peavoolumeedia uudist, mida nad näevad. See on positiivne pretsedent, et säästa miljoneid elusid.

×