0
Klienditeenindus ×

Alates 01.07.2019 ei ole lubatud e-sigareti ja SNUS-i tooteid veebis osta ega müüa Tubakaseadusest tulenevalt.

Terviseeksperdid soovitavad UK parlamendil TPD’st loobuda

Mõned nädalad tagasi selgitasid suitsetamisvastased eksperdid, miks oleks mõistlik Euroopa Liidust väljunud UK’l kaaluda TPD’st loobuda, mis hetkel üle Euroopa e-sigarettide kasutamist pärsib. Samuti on TPD viinud selleni, et suitsetamisest loobujate arv on märgatavalt langenud.

Terviseeksperdid üle kogu UK on äärmiselt mures, kuna suitsetamisest loobujate arv e-sigarettide abil on märkimisväärselt langenud vaatamata sellele, et ’’Public Health England’’ on avalikult öelnud, et e-sigaretid on tunduvalt vähem kahjulikud kui seda on tavasigaretid. Suitsetamisest loobujate arv on langenud 800 000 pealt 100 000 peale.

E-sigareti kasutajate järsk tõus on lõppenud, kuigi üle kolmandiku suitsetajatest ei ole e-sigaretti isegi veel proovinud öeldes, et nende peamine mure on see, et e-sigareti kasutamine ei tundu turvaline. On äärmiselt oluline, et suitsetajad saaks sellest aru, et e-sigareti kasutamine on märkimisväärselt vähem kahjulik kui seda on sigarettide suitsetamine.

TPD regulatsioonid peatavad suitsetajaid e-sigarettide kasuks otsustamast. Peale negatiivse kajastuse meedias piiravad TPD regulatsioonid nikotiini sisaldust e-vedelikes, milleks on kuni 20mg/ml. See on muutnud suitsetamisest loobuda üritavate inimeste elu raskeks, kuna teadupärast soovivad nad algselt kangema nikotiini sisaldusega e-vedelikke, et seejärel nikotiinisisaldust vaikselt vähendama hakata. Kuna viimasel ajal on moodi tulnud pod süsteemiga e-sigaretid, mis imiteerivad väga efektiivselt suitsetamist, kuid nende täitmiseks oleks vaja kangema nikotiini sisaldusega e-vedelikke. Seega raskendab nikotiinisisalduse piirang e-sigarette kasutades suitsetamisest loobuda.

Juhtiv nikotiini uurija Dr. Lynne Dawkins Sõltuvuste Uurimise Keskusest ’’Centre for Addicitive Behaviours Research’’ on leidnud, et e-sigareti kasutajad kompenseerivad madalat nikotiini taset tihedama e-sigareti kasutamisega, mis omakorda mõjub pigem negatiivselt kui positiivselt. Samuti ei pruugi suitsetaja saada soovitud nikotiiniannust, mis suurendab võimalust, et ta otsustab taas sigarettide kasuks. Puuduvad igasugused tõendid, et kõrgema nikotiini tasemega e-vedelikud oleks kuidagi moodi ohtlikud või tekitaks mingit kahju.

Samuti mõjub negatiivselt e-sigarettide reklaami piiramine, mis enne TPD oli UK’s mõistlikumalt reguleeritud. Enne TPD’d toimis reklaamimine mõistlikkuse piires ning ei ole mingeid tõendeid sellest, et see mittesuitsetajaid kuidagi e-sigaretti kasutama või suitsetama oleks meelitanud. Veelgi enam, UK suitsetajate arv on langenud rekordiliselt madalale tasemele, seega oli reklaamide efekt pigem positiivne ning suunas suitsetajaid tervisele vähem kahjulikke alternatiive otsima.

×