0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Suitsetamine vs. veipimine

Liikudes ajas tagasi on tänaseks suitsetamine jätnud inimkonna ajalukku tumeda jälje. Algselt arvati, et suitsetamine on spirituaalne ja meditsiiniline toiming, mistõttu sai see ka suurema populaarsuse osaliseks Euroopas 16-ndal sajandil. Automaatsed masinad sigarettide tootmiseks leiutati 20-ndal sajandil, mis tegid suitsetamise veelgi populaarsemaks ajaviiteks. Kui ülemaailma olid juba miljonid inimesed selle ajaviite kütkes, tõmmati 1950-ndatel selge seos kopsuvähi ja suitsetamise vahele ning sellest ajast alates sündisid esimesed anti-reklaamid.

Hilistel 70-ndatel hakati arenenud riikides inimesi julgustama suitsetamisest loobuma. Turule ilmus esimene kogus abivahendeid selleks, algselt nikotiini näts, hiljem lisandusid plaastrid, pastillid ning inhalaatorid. Need tooted võimaldasid suitsetajatel saada kätte vähene nikotiini kogus, kuid ei imiteerinud seda sensatsioonilist tegevust nagu suitsetamine, mistõttu loobujate hulk jäi ka minimaalseks.

Siinkohal tulid mängu e-sigaretid ja veipimine. Imiteerides traditsioonilise suitsetamise sensatsiooni ja tunnet, täitsid e-sigaretid turul tühja koha. Need pakkusid vähem tervist kahjustavat alternatiivi inimestele, kel olid raskused suitsetamisest loobumisel.

Üks enim esitatavaid küsimusi on: „Mis vahe on suitsetamisel ja veipimisel?“ Allpool oleme välja toonud põhilised erinevused nende kahe tegevuse vahel.

Kemikaalid

Traditsioonilist sigareti suitsu on põhjalikult uuritud ning määratud selle keemiline sisu. Iga sigareti suits sisaldab üle 5000 erineva kemikaali, 150 toksilist ja 44 kantserogeenset ainet. Mõned neist on lisatud hiljem, säilitamaks sigareti omadusi.

Allpool on välja toodud väike osa neist kemikaalidest, mida me saame sigaretist iga tehtud mahviga:

Atsetoon - Tuleohtlik lahusti
1-aminonaftaleeni – Kasutatakse taimemürgis
2-aminonaftaleeni - Keelatud tööstuslikuks kasutamiseks, põhjus kantserogeensus
Ammoniaak - Kasutatakse puhastusvahendites ja levinuim põhjus hingamishaiguste tekkimisel
Benseen - Tuntud kantserogeen / mutageen kasutusel keemiatööstuses, eripiirangutega
Kaadmium - Tuntud kui kantserogeen raskemetallides
Arseen - Tuntud kui kantserogeen raskemetallides
Katehooli - Kasutatakse õlides, tintides ja värvides
Vesiniktsüaniid - mürgine gaas mida kasutatakse keemiarelvades
Vingugaasi - mürgine gaas, mis vähendab vere võimet transportida hapnikku
Tõrv - paks vaigune vähki põhjustav kemikaal, mis jääb kopsudesse

Ülaltoodud nimekirjas on 10 kemikaali 5000-st ... enamik neist on eluohtlikud, mida tavaliselt kasutatakse piiratult tööstuses ja neil kõigil on negatiivne mõju Teie tervisele.

Allpool on väja toodud ained, mis sisalduvad igas e-vedeliku pudelis:

Propüleenglükool – sisaldub ka astma inhalaatorites, farmatseutiline
Glütseriin - taimselt saadud orgaanilised ühendid, farmatseutiline
Vesi - alati ei sisaldu, kuid kui esineb, on see farmatseutiline
Nikotiin – ergutab, farmatseutiline
Lõhna ja maitseained – toiduainetööstuses kasutusel olevad, tõestatud sobilikkus sissehingamisel

Viis, kõigest viis koostisosa on e-vedelikes. Parima kvaliteediga, mida võimalik hankida ning nende kasutusotstarve on kas farmatseutiline või toiduainetööstuses.

Ei soovi nikotiini tarbida, vali null sisaldusega e-vedelik, üks koostisosa vähem sinu vedelikus, kuid siiski saad kätte kõik sarnased toimingud nagu tavalise sigareti tarbimisel. Seetõttu on ka meil lai valik nikotiinivabu e-vedelikke neile, kes seda ei soovi.

Nicorexi e-vedelikud on kõik kõrgeima kvaliteediastmega ning sobilikud veipimiseks, pakkudes laia maitse ja nikotiinisisaldusega valikut.

Igal tarbijal palume meeles pidada, et valides e-vedelikku valige kvaliteetne bränd, millel on vastavad sertifikaadid ja protokollid. Kui sa kahtled valikus, uuri paremaid alternatiive.

Lõhn

Üks kindel asi mis Sa suitseaja juures alati märkad, ta haiseb! Sigarettidel on tugev, ebameeldiv ja külge jääv hais, mida suitsetajal endal on vahest keeruline tunda. Aga kõik Sind ümbritsevad inimesed tunnevad seda ning olgem ausad, keegi ei tahaks tegelikult selliselt haiseda, see on ebameeldiv.

E-sigareti lõhn on vastavalt maitsele üldiselt õrnalt magus ning kaob kiirelt ega jää juuste ning riiete külge.

Ei pea olema just ajuhiiglane et mõista üht: kes suitsetab, see haiseb!

Valikuvabadus

Tubakas või mentool ... see on kõik; suitsetaja jaoks on valikuvabadus kesine ning ükskõik kumma Sa valid, sisaldab see maksimaalses koguses vähki põhjustavaid keemilisi ühendeid! Kuid jah, sigarette on paljudes erinevates toonides ja kangusastmes, kuid kui sa mõtled maitsele, siis tegelikult maitsevad nad kõik kohutavalt.

Üks parim osa veipimise juures on tohutu valik. Sajad maitsevariandid, alustades Virginia tubakast, lõpetades vaarikaga. Lisaks sajad erinevad e-sigareti seadmed ja variatsioonid, mis tähendab, et igal ühel on võimalik leida just talle sobiv seade/maitse/kangus.

Kui Sa oled otsustanud teha vahetust, sigaret e-sigareti vastu, oled Sa ka langetanud ühe oma elu kõige olulisema otsuse: mitte suitsetada tubakat. See on ka paljude tänaste veipijate eesmärk olnud, saada eemale surmavatest sigarettidest ning e-sigaretid on teinud selle kättesaadavaks paljudele endistele tubaka suitsetajatele.

Sotsiaalsus

Veelkord, ausus on parim poliitika, tubaka suitsetamine on üldiselt üks kõige anti-sotsiaalsemaid tegevusi (ehk ainuke võrreldav tegevus on toore sibula söömine). Mittesuitsetajad ei taha vabatahtlikult olla Sinu läheduses samal ajal kui Sa haisvat vingugaasi eritad. Hirm passiivse suitsetamise ees ja suitsust tekkiv hais ajab eemale ka Sinu kõige parema sõbra.

Veipijana on sotsiaalne olla hulga lihtsam; puudub oht passiivsele suitsetamisele, puudub ebameeldiv hais ning Sinu sõbrad ja pere on hulga õnnelikumad.

Maksumus

On ka üks vastuolulisus, kuigi tervis ja heaolu peaks olema prioriteet number üks, on ka alati rahal oma roll siin mängus. Sa näed, kuidas säästad raha kui otsustad vahetada tubaka e-sigareti vastu.

Arvestades keskmist sigareti paki hinda on Sul võimalik aastas säästa 800-1200 eurot. Mõtle korraks, mis selle eest saab? Odava auto, toreda reisi ja veel palju muud. Jah, veipimisega kaasnevad väiksemad lisakulud nagu e-vedeliku regulaarne ostmine, küttekehad ja muud tarvikud, kuid siiski moodustavad need väikese osa kogu eelarvest. Kui siia juurde liita veel parem tervis, rohkem võhma ja mõnusam enesetunne, siis see e-sigareti kulu on pigem investeering ilusama tuleviku nimel.

Inglismaa Tervishoiu Amet kinnitas eelmisel aastal, et veipimine on 95% ohutum tegevus kui tubaka suitsetamine.

Eelpool väljatoodu on pelgalt põgus erinevus e-sigareti ja traditsioonilise sigareti vahel. Kuid kui Sa ikka istud siin ja mõtled oma järgmisele suitsule, millele tuld anda, siis loe uuesti see artikkel läbi. Mõtle kaugemale, Sa ei ole loodud tubakat kimuma ning e-sigaret on üks tõhusamaid abimehi, mis aitab Sul sellest mõttemaailmast ja pahest lahti saada.

Kuid kui Sa oled juba veipija, mis on fantastiline, siis tutvu kindlasti meie uuemate toodetega, kliki siia >>>

×