0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Royal Society of Public Health’i raport kinnitab, et nikotiini veipimine ei ole inimesele kahjulikum kui kofeiini tarbimine

Terviseedendusega tegelev organisatsioon Royal Society of Public Health soovib leida lahendust segadusele, mis puudutab tegelikke ning kujutletavaid ohte, mis kaasnevad e-vedelike veipimisega. Organisatsioon tuli hiljuti välja ametliku avaldusega, mida toetab ligi 6000 terviseedenduse ametnikku 90 riigist. Selle avaldusega taheti tuua olukorda selgust ning selgitada erinevusi tubaka ning nikotiini vahel. Lühidalt võib raporti tulemused kokku võtta nii: eksperdid ütlevad, et looduslikult esinev nikotiin ei ole inimesel tervisele kahjulikum kui näiteks kofeiin.

Lisaks viitab organisatsiooni seisukoht sellele, et ligikaudu 90% ülemaailmsest kogukonnast usub siiamaani ekslikult, et nikotiini tarbimine on sama kahjulik kui suitsetamine. Raport selgitab, et võrreldes põlevate tubakatoodetega, mille sissehingamisel satub inimese kehasse kantserogeenseid kemikaale ning tõrva on nikotiin iseenesest küllaltki kahjutu. Seega soovitab Royal Society of Public Health tungivalt kasutada suitsetamisest loobumiseks muid nikotiini sisaldavaid vahendeid nagu näiteks e-sigarette.

Raportist selgub, et ainuüksi Ühendkuningriigis sureb aastas ligikaudu 100 000 inimest suitsetamisest tingitud haigustesse. Kuigi nii Ühendkuningriigis kui ka mujal maailmas on aktiivsete tubakatoodete tarbijate seas märgata langustrendi näitab statistika, et iga viies britt on aktiivne igapäeva suitsetaja. Selle tulemusena propageerib Royal Society of Public Health veipimisele üleminekut kui suitsetamise maha jätmiseks vajalikku abivahendit.

Valitsusasutuste kalduvus sihilikult või siis ekslikult samastada veipimist suitsetamisega suurendab müüti sellest, et nikotiin on halb ja ohtlik ning see omakorda mõjutab negatiivselt üleüldist rahva tervist globaalsel tasandil. Royal Society of Public Health’i ametnikud leiavad veel, et probleemiks on ka pubides, baarides, söögikohtades ning teistes asutustes veipimise ära keelamine samaaegselt suitsetamisega. Erinevalt tavasigareti suitsust, mis võib olla ka kõrvalseisjatele väga kahjulik on e-sigareti aur kuni 95% vähem kahjulik ning ei kujuta kõrvalseisijale mitte mingit ohtu.

Mõned soovituslikud veipimise regulatsioonid, mida Royal Society of Public Health on välja pakkunud:

  • Tuleks luua suitsuvabad tsoonid, mis ei keela veipimist. Hinnanguliselt 50% suitsetajatest võib sel juhul otsustada veipimise kasuks. Lisaks hindab Royal Society of Public Health, et üks kolmandik britte võib veipimisele täielikult üle minna, kui neil lubataks veipida pubides, restoranides ning teistes meelelahutusasutustes.
  • Suitsetamisest loobujatele peaks olema asendusteraapia raames võimalus kasutada e-sigaretti. Hetkel pakub Ühendkuningriigis 134-st asendusteraapiat pakkuvast ettevõttest vaid 3 võimalust asendada nikotiiniplaaster või nikotiiniga närimiskumm e-sigaretiga.
  • E-sigarettidele tuleks kasuks nimevahetus, mis eemaldaks sõna „sigaret“.
×