0
Klienditeenindus ×

Alates 01.07.2019 ei ole lubatud e-sigareti ja SNUS-i tooteid veebis osta ega müüa Tubakaseadusest tulenevalt.

Nikotiinisoolaga e-vedelik

MIS ON NIKOTIINISOOL JA MILLISED ON SELLE EELISED?


Enamus inimesi teavad, et traditsiooniline veipimine sarnaneb suitsetamisele ja on hea viis tavatubakast loobumiseks. Nüüd on veelgi parema veipimise kogemuse saavutamiseks turule jõudnud midagi täiesti uut. Tegemist on nikotiinisoolaga, mida võib kindlasti pidada üheks uusimaks innovatsiooniks veipimises.

Freebase vs nikotiinisool

Nikotiinisool on nikotiin, mis tekib loomulikul kujul tubakalehtedes ning seda peetakse üldiselt stabiilsemaks nikotiini vormiks võrreldes traditsioonilise freebase-nikotiiniga, mida leidub enamikes e-vedelikes. Selleks, et paremini mõista, mis see nikotiini „sool” õieti on, toome võrdluseks freebase-nikotiini, mis on nikotiini puhtaim vorm ning paljude tootjate peamine lemmik.
Freebase-nikotiini lahus lisatakse köögiviljadest hüdrolüüsitud glütserooli (VG) ja propüleenglükooli (PG) segule, mis annab veipimisel nikotiini edasi. Sarnast segu kasutatakse ka suitsetamisest loobumiseks mõeldud abivahendites nagu nikotiini nätsud, plaastrid ja pihustid. Freebase-nikotiin on juba mitmeid aastakümneid olnud normiks. Nimelt avastas tubakatootja Phillip Morris International, et nikotiini töötlemisel ammooniumsoolaga muudetakse nikotiin freebase-vormiks, mis suudab paremini kehasse imenduda, kuid tekitab ka lihtsamini sõltuvust.
Nikotiinisool on oma koostiselt täpselt sama nikotiin, mida leidub naturaalsel kujul tubakataimedes. Kui lisaksime selle aga e-vedelikule, peaks efektiivsuse saavutamiseks aurustumise temperatuur olema väga kõrge ning isegi siis ei imenduks see sama hästi kui freebase-nikotiin. Sarnaselt freebase’ile tuleb ka nikotiinisoolasid parimate omaduste avaldumiseks töödelda, kasutades selleks benseenkarboksüülhapet ehk lihtsamalt bensoehapet.
Suurim erinevus freebase-nikotiini ning nikotiinisoola vahel seisneb põletustundes või ärrituses kurgus, milleni suurenenud nikotiini sisaldus tavaliselt viia võib. Olulised märksõnad on siinkohal pH-tase ja aluselisus ehk leelisus. Freebase-nikotiinil on kõrgem pH-tase, mis omakorda tõstab selle aluselisust. Suurenenud aluselisus toob  aga endaga kaasa ebameeldivust valmistava ärritustunde kurgus, mis tõttu võib nikotiini kogus jääda väiksemaks kui tegelik nikotiinivajadus. Bensoehappel on aga vastupidine efekt. Nimelt langetab see nikotiini pH-taset, alandades sellega ka aluselisust. Tulemuseks on palju pehmem ning meeldivam veipimise kogemus. Lisaks võimaldab see vedeliku aurustumist madalamal temperatuuril ning suuremat nikotiini sisaldust. Kasutades veipimiseks nikotiinisoolaga e-vedelikku, võib näiteks 3 mg tavapärase freebase-nikotiiniga e-vedeliku asemel vabalt kasutada ka 20mg e-vedelikku ilma, et see tekitaks ebameeldivaid kõrvalmõjusid, jättes siiski alles tavasuitsu tunde. Tavapärase freebase-nikotiini ning uuemat tüüpi nikotiinisoola vaheline erinevus seisneb lisaks keemilisele koostisele just veipimise kogemuses, mida uuemat tüüpi nikotiinisool pakub.

NIKOTIINISOOLA EELISED:

  • Suurem rahuldustunne: Paljud veipijad, kes proovivad esmakordselt traditsioonilisi e-vedelikke, leiavad, et nad ei saa tavapärasest nikotiinist vajalikku „laksu” kätte. Lisaks sellele, ei pruugi traditsioonilised e-vedelikud tagada vajaduse täielikku rahuldust nagu seda just nikotiinisoolaga e-vedelike puhul täheldati.
  • Sujuvam ning pehmem kogemus: Paljude algajate veipijate jaoks on suureks miinuseks just tavapäraste freebase-nikotiiniga e-vedelike ebameeldiv mõju. Kui tubakatootjad lisavad tuimestava toimega aineid nagu mentool selleks, et seda varjata, siis e-vedeliku tootjad seda üldjuhul ei tee. Nikotiinisoolaga e-vedelik on aga pehmem ning ei tekita ärritust kurgus.
  • Parem maitse: Freebase-nikotiin mõjutab vedeliku üleüldist maitset, samas kui nikotiinisooladel puudub igasugune mõju maitsele ning pakub seetõttu ka rikkalikku, maitserohket ning nauditavat veipimise kogemust.
  • Abiks suitsetamisest loobumisel: Nikotiinisool on üks efektiivsemaid nikotiini-tüüpe aitamaks suitsetajatel suitsetamisest loobuda. Kõrgema nikotiinisisalduse tõttu sarnanevad nikotiinisoolad tavatubaka suitsetamisele kõige enam, aidates seeläbi suitsetamise harjumusest paremini loobuda.
  • Diskreetsus: Nikotiinisoolas on VG ehk taimse glütseriini sisaldus väike. Selletõttu tekkiv auru hulk on väiksem. See võib olla eeliseks neile, kes ei taha endale tähelepanu tõmmata või teisi segada.

NIKOTIINISOOLA PUUDUSED:

  • Nii mõnelegi veipijale liiast: Need, kelle nikotiinivajadus on väiksem, tarvitavad üldjuhul e-vedelikke, mille nikotiinisisaldus jääb 3mg kuni 12 mg vahemikku. See on aga sub-ohm seadmetele antud olukorras parimaks lahenduseks ja sellest tulenevalt võib sub-ohm seadmetes kasutada pehmemaid kõrgema VG sisaldusega e-vedelikke, mis annab veipijale sama meeldiva kogemuse ilma nikotiinisoolata.
  • Vähem valikuid: Nikotiinisoolaga e-vedelike jaoks on mõeldud väiksema võimsusega töötavad seadmed, ehk suust-kopsu e-sigaretid.
  • Vähe auru: Vähese VG ehk taimse glütseriini sisalduse tõttu tekitab nikotiinisool vähe auru. See võib olla puuduseks neile, kes on harjunud suurema auru kogusega.

 

 

 

 

 

×