0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Nikotiinipatjade karp taaskasutusse!

Plastiku ümbertöötlmine - ACE Veipland

0.50 € pandimärgisega tooteid müüdi Veiplandi kauplustes kuni 30.11.2020. Pärast seda on jätkunud karpide kogumine Veipland esindustes edasi ning nende saatmine ringmajandusse, kuid ilma panditasuta. Müüdavad karbid ei sisalda hinnas panditasu.

Meil on hea meel teatada, et koostöös Ministry of Snus ehk ACE SuperWhite nikotiinipatjade tootjaga on Eestis esmakordselt läinud käiku väga põnev projekt, millega saad ka Sina kaasa aidata looduse kaitsmisele ja olla eeskujuks kõigile.

Kohe räägime täpselt, kuid enne lühike eeljutt:

Tubakavaba SNUS'i ehk nikotiinipatjade ehk tupsude Eestisse tulek on toonud inimesteni veel ühe suitsetamisele vähemkahjulikuma alternatiivi. Sisuliselt esimesest päevast on sellest saanud väga populaarne vahend nikotiinivajaduse rahuldamiseks, ilma tubakata ja ilma 4000-e teise kemikaalita, mida sisaldab tavaline sigaret.

Paratamatult aga toob see endaga kaasa arvestataval hulgal plastikjäätmeid.

Plastik ei ole biolagunev. Selle viskamine tavaprügisse, või veel hullem - lihtsalt maha, on meid ümbritsevale loodusele väga halb. Õnneks on juba praegugi nii maailmas kui ka Eestis väga palju organisatsioone, kes pakuvad uusi võimalusi plastiku ümbertöötlemiseks.

Nägime selle probleemi teket ka enda valdkonnas.

See ajendas meid ja meie koostööpartnereid välja tulema uue ja ägeda projektiga, mille kõige tähtsam osa oled SINA!

Ace Superwhite ümbertöötlus projekt

Kuidas see toimib?

Väga lihtsalt! Enamus inimesi on juba selle protseduuriga kursis.

Veiplandis müüdaval ACE karbil on selle projekti ajal erimärge peal.  See tähendab seda, et sellise erimärkega karbi pandiväärtus on 50 senti ning kui sa selle meie poodi tagasi tood, saad karbi eest 50 senti tagasi!

Tänu Sinule ja kõigile teistele, kes sellest projektist osa võtavad ning toovad erimärkega tühjad karbid meile tagasi, saame saata nad spetsiaalsesse plastiku ümbertöötlemise kohta ning kõik koos anda panuse looduse ja keskkonna hoidmisele!

Kui juba oleme koos läinud tervist vähem kahjustavamale alternatiivile ning suitsetamise maha jätnud, miks mitte astuda üks samm ka meie keskkonna hoidmise suunas!

Ümbertöödeldud plastikut saab mitmeid kordi uuesti kasutada ja seda väga huvitavates kohtades – näiteks on Tallinnas ehitatud plastikgraanulitest isegi kõnniteid!

Samuti saab ümbertöödeldud plastikust teha uusi nikotiinipatjade karpe, kauba aluseid, kanalisatsioonitorusid, prügikaste ja palju palju muud!

 

Näitame eeskuju ka mujal!Nikotiinipatjade mahaviskamine

Tänavapildis on paraku näha kasutatud nikotiinipatjadega sama, mida ka suitsukonidega (õnneks küll mitte nii suuremahuliselt).

Neid visatakse maha.

Nikotiinipadi on küll biolagunev ning suuresti koosneb vaid tselluloosist, kuid see ei õigusta selle maha viskamist. 

Teeme koos paremini ja näitame eeskuju!

Pöörame tähelepanu tarbimisharjumustele ka karbi kasutamise ajal.

Ära viska patja maha! Kui parasjagu ei ole prügikasti ligidal, siis nikotiinipatjade karbil on olemas koht, kuhu saab panna kasutatud patju. Hiljem aga saab need kõik koos tühjendada õigesse kohta ning meie tänavad jäävad puhtaks!

 

Sinu abiga loome parema kodu.

Selle projektiga, koos Sinu abiga, tahame luua karbi tagastusest normi, et tulevikus tühja karbi tagastamine oleks kõigi jaoks tavaline osa tarbimisprotsessist ning seda tehtaks ka ilma turgutava pandita.

Kokkuvõttes on kõige tähtsam, et oleksime kõik koos vastutustundlikud ning ei reostaks meie loodust ja ümbruskonda - et plastik leiaks oma tee ümbertöötlemisse, kus ta saab omale uue elu.

Jaga seda sõnumit, sest see tuleviku reaalsus on võimalik vaid meie kõigi koostööna!

 

×