Nikotiin võib tõsta loomingulisust ning keskendumisvõimet
Kas oled kunagi mõelnud, miks paljud kuulsad näitlejad, muusikud, fotograafid, kirjanikud ning teised loomingulised tüübid sigarettidega piltide peale on jäänud? Kui antud uuring paika peab, siis aitab nikotiin tõsta Sinu loomingulisuse taset, samal ajal ebaolulisi aju protsesse ning segavaid faktoreid alla surudes.
Probleem on nimelt selles, et suitsetamine põhjustab vähki ning mitmeid teisi haiguseid. Samal ajal on e-sigaretid nendest mürkidest vabad, mis Sinu tervist oluliselt kahjustavad. Uurijad Mathilde Bonnefond ning Ole Jensen Dondersi instituudist Nijmegenis avastasid, et nikotiini tarbimine võib tõsta alfa-ajulainete tootmist, mis omakorda aitab vältida segavaid faktoreid. See võib aidata näiteks artistil või loomingulisel mõtlejal saavutada täiesti keskendunud olek ning vältida kõiki segavaid faktoreid, mis tavaliselt inimestel täielikult keskenduda ei lase.
Teadlased alustasid sellega, et valisid 18 vabatahtlikku suitsetajat, kes osaleks eksperimendis, kus segavate faktorite ignoreerimine on hädavajalik, et teatud ülesandeid sooritada. Samal ajal mõõdeti osalejate aju-laineid terve eksperimendi vältel kasutades tehnoloogiat, mida kutsutakse ’’magneto-encephalography’’ ehk Megiks.
-Osalejatel paluti meelde jätta nelja tähe pikkuseid seeriaid, mis ekraanil vilkusid sekundite jooksul, samal ajal salvestasid teadlased osalejate alfa-ajulainete aktiivsust.
-Järgmisena ilmus ekraanile ’’segav faktor’’ - ’’Tugev segaja,’’ milleks oli lisa täht
-’’Nõrgaks segajaks’’ peeti sümbolit -Osalejatel paluti segavaid faktoreid täielikult ignoreerida. -Viimaseks etapiks oli uue tähe ekraanil näitamine kohe peale seda, kui segav faktor oli ilmunud
-Osalejatel paluti kindlaks teha, kas viies täht oli sarnane nendele tähtedele, mis olid algse nelja tähe hulgas, mida neil meelde jätta paluti
-Kõiki tulemusi võrreldi mittesuitsetajatega, kes samuti uuringus osalesid
Teadlased avastasid, et suitsetajate alfa-ajulained olid tunduvalt kõrgemal tasemel, kui seda olid mittesuitsetajatel salvestatud alfa-ajulainete aktiivsuse tasemed. Suitsetajate tulemused olid paremad ning nende võime eirata segavaid faktoreid oli samuti tunduvalt parem. Veel tuli välja, et alfa-ajunlainete aktiivsus tõusis tunduvalt, kui ilmusid niiöelda segavad faktorid.
Teadlased on ammu spekuleerinud, et kõrgem alfa-ajulainete aktiivsus on seotud kõrgema loomingulisusega ning vaimse seisuga, mida loomeinimesed kutsuvad ’’tsooniks’’. See on vaimne seisunud, kus miski muu ei ole oluline peale käsil oleva töö, ning inimene on ühele asjale täielikult pühendunud. Niisiis võivad e-sigaretid olla loomeinimestele ideaalseks alternatiiviks, et suitsetamisest loobumisel mitte oma ’’eelist’’ kaotada.