0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Mis on e-vedelikul ja e-vedelikul vahet?

E-sigareti kasutamisel on väga tähtis teema e-vedeliku kvaliteet. Selleks, et veipimine oleks võimalikult ohutu, tuleb kasutada kvaliteetset ja kontrollitud e-vedelikku.

Euroopa Liidu tubakadirektiiv ehk TPD nõuab, et kõik Eestis müüdavad e-vedelikud oleksid testitud, kontrollitud ning registreeritud EU andmebaasis, mille üle peab järelvalt Eesti Terviseamet.

Lisaks sellele, et kõik e-vedelikud peavad olema testitud ja kontrollitud, kehtivad neile ka mõned nõuded:
1. Ühes pudelis ei tohi olla nikotiiniga e-vedelikku rohkem kui 10ml
2. Ühes pudelis ei tohi nikotiiniga e-vedeliku nikotiinikangus olla rohkem kui 20mg/ml
3. Nikotiiniga e-vedeliku pakendil peab olema nikotiinihoiatus eesti keeles.
4. E-vedelikuga peab kaasas olema teabeleht.
5. Samuti on pikk nimekiri nõudmisi pakendil olevatele märgistustele ja ohulausetele.
6. Aastast 2018, on kõik e-vedelikud ka maksustatud aktsiisiga. Ehk igal e-vedelikul peab olema peal aktsiisimärk.

Kui e-vedelik ei ole laboratoorselt testitud ega kontrollitud, siis tegu võib olla ohtliku e-vedelikuga. See e-vedelik võib kahjustada teie e-sigaretti ning mis kõige tähtsam – teie tervist!

Ehk e-vedelikul ja e-vedelikul on vahe! Maasikas ja maasikas ei ole samad. Maitse nimi on küll sama, aga kasutatud on täiesti erinevaid maitseaineid. Ühel on kasutatud hinnalt kallimaid, kuid samas puhtaid ja ohutuid maitseaineid, teisel aga odavaid ja ebakvaliteetseid maitseaineid.

Nicorex ja SKYsmoke e-vedelikel on ülim puhtus, viimase peale lihvitud maitsed ja mis kõige tähtsam, kõik laboratoorsed testid läbiti ja kõik tulemused vastasid Euroopa Liidu rangetele nõuetele.

Nicorexi ja SKYsmoke e-vedelikega te saate olla kindlad, et teie veipimise kogemus on 95% vähem kahjulikum kui tavaline sigaret.

Eraldi teema on toidumaitsestajad. Toidumaitsestajad on kõik potentsiaalselt ohtlikud, sest nad pole mõeldud e-sigaretis kasutamiseks ja keegi ei tea, mis täpselt toimub, kui neid kuumutada. Kuna toidumaitsestaja ei ole e-vedelik, siis neile ei kehti TPD nõuded ja reeglid, ehk siis nad ei ole testitud ega kontrollitud – neid ei saagi otseselt testida, sest neid ei kasutata e-sigarettides. Mõni toidumaitsestaja võib eraldada tuhandeid kordi rohkem mürke ja risk neid kasutada ei ole seda väärt. Aurustumisel tekivad hoopis teistsugused protsessid kui toidu tegemisel. Näiteks limonaadis kasutatav maitsestaja ei sobi aurustumiseks ning ei kannata kuuma.

E-sigaretis tuleb kasutada ainult e-sigareti jaoks mõeldud maitsestajaid. Nad on loodud spetsiaalselt aurustumise jaoks ning neis kasutatakse e-vedeliku maitseaineid.

E-sigareti tarbimise mõte on siiski veipida vähem tervist kahjustavamalt, kui tavasigareti tõmbamine. Seega on väga tähtis aspekt see, et kasutatav e-vedelik oleks testitud, kontrollitud ja puhas ning selles kasutatavad maitseained oleksid kvaliteetsed. Keegi ju ei taha tahtlikult oma tervist kahjustada.

 

 

×