0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Miks küttekeha võib kõrbema minna

Seda on suure tõenäosusega paljudel juhtunud - tõmbad pahaaimamatult ühe mahvi e-sigaretti ja siis on suu kõrbemaitset täis. See tähendab seda, et küttekeha läks kõrbema. Aga miks?

Vaata videost, või loe alt poolt!

Kõige pealt seletaks küttekeha ehitust. Küttekeha sees on traat, mis on ümbritsetud orgaanilise puuvillaga. Puuvilla sisse imendub e-vedelik, ning aku abiga läheb traat tulikuumaks, ning aurustab villa sees olevat e-vedelikku.

Kui nüüd peaks juhtuma, et märkamata sai e-vedelik paagist otsa, siis aku nuppu vajutades, hakkab traat kuumutama kuiva puuvilla – nii lähebki see puuvill kõrbema ja küttekeha on omadega läbi.

Samuti võib samasugune olukord tekkida, kui e-sigaretti tõmmata liiga palju ja liiga intensiivselt – e-vedelik lihtsalt ei jõua puuvilla uuesti niisutada ning puuvill jääb kuivaks ja läheb kõrbema. Tõmmates viis pikka mahvi järjest ja mõne sekundi pärast teha uuesti viis pikka mahvi järjest, siis on suur tõenäosus, et küttekeha läheb kõrbema. Tähtis on jätta tõmmete vahele suuremaid pause ja lasta e-sigaretil jahtuda ning e-vedelikul puuvilla sisse imenduda.

Küttekeha võib ka kõrbema minna, kui seda ei vaheta õigel ajal. Kui ühte küttekeha kasutada väga kaua, siis ajapikku ladestuvad maitseainete jäägid küttekehale ja hakkab kõrbemaitset ning mürke eraldama. Kujutage ette kui te panni peal pannkoogi mustaks lasete, sarnane asi juhtub ka küttekehas.

Kuid on ka võimalus, et täiesti uus küttekeha läheb kõrbema. Selline asi võib juhtuda siis, kui panete oma e-sigaretti uue küttekeha, valate e-vedeliku peale ning hakkate kohe tõmbama. Siin jällegi sama probleem – e-vedelik ei jõua puuvilla sisse imenduda. Selle vältimiseks oodake 3-5 minutit. Samuti võite enne küttekeha paigaldamist tilgutada kas küttekeha keskele või külgedel olevatesse avadesse paar tilka e-vedelikku. See kiirendab e-vedeliku imendumist puuvilla sisse.

Samuti peate olema tähelepanelik, et teie e-sigareti aku on õigesti seadistatud. Iga küttekeha peale on märgitud võimsuse vahemik, millega ta töötab. Kui kasutate liiga suurt võimsust, siis küttekeha läheb kõrbema.

Selleks, et e-sigaret oleks nii ohutu kui võimalik, siis kõige tähtsam asi ongi küttekeha õigeaegne vahetus. Selle põhjusega ongi meil müügis 4+2 komplekt – ehk siis peale kahte pudelit e-vedelikku tuleks vahetada ka küttekeha!

×