0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kuidas mõjutab veipimine vastupidavustreeninguid võrreldes suitsetamisega?

Kui oled praegu suitsetaja või kunagi olid, siis tuleb sulle ilmselt tuttav ette, et kasvõi trepist üles minek võib vahel võhmale võtta, jooksmisest rääkimata. Kuid kuidas mõjutab veipimine vastupidavust võrreldes suitsetamisega? Kuna veipimine ja suitsetamine on niivõrd erinevad tegevused, siis ei mõjuta nad keha samamoodi.

Paljud e-sigarettidele üle läinud inimesed räägivad, et nende vastupidavustreeningud nagu jooksmine, ujumine või rattaga sõitmine on tunduvalt paranenud ning nad suudavad võrreldes sellega, kui nad sigarette suitsetasid palju kauem vastu pidada. Kui oled aktiivne ning sportlik inimene, kuid suitsetad ikka veel sigarette, siis tasuks kindlasti mõelda e-sigarettide peale. Näitena võib tuua mõned viisid, kuidas sigarettide suitsetamine su kehalist aktiivsust mõjutab. E-sigarette kasutades aga neid ei teki, mis annab sportliku eluviisiga inimestele palju juurde.

- Suitsetamine põhjustab arterite ahenemist, samuti lähevad veresoonte seinad kõvemaks. See omakorda takistab vererakkudel musklitesse ning organitesse jõudmist. Kui sinu musklid ei saa piisavalt verd (sealhulgas ka hapnikku), siis ei suuda keha nii hästi toimida kui võiks.

- Vingugaas, mis suitsetamisel tekib, asendab veres hapniku ning takistab selle jõudmist sinna, kuhu oleks vaja. Kuna punased verelibled ei tee vahet CO (vingugaas) ning O2 (hapnik), siis kinnitavad nad ennast CO külge ning kui nad ükskord sihtpunkti jõuavad, siis saab rakk täiesti kasutu vingugaasi hapniku asemel. See mõjub kehale väga halvasti ning pärsib kogu keha tegevust.

- Kiirendab südame rütmi, mis omakorda sunnib südant rohkem tööle, kuna veresooned ja vererakud ei tööta piisavalt efektiivselt

- Tõrv ja erinevad kemikaalid katavad su kopse, selle tagajärjel kaotavad kopsud elastsust. Röga ja bronhiit, mis suitsetamisega tihti kaasnevad mõjutavad samuti kopsude efektiivsust.

Need on ainult mõned viisid, kuidas suitsetamine su keha ning selle talitust mõjutab, sealhulgas ka vastupidavustreeninguid. Veipimine ei sisalda kahjulikke kemikaale nagu tõrv, vingugaas jne. Ainuüksi vingugaasi puudumine muudab su jõudlust väga suurel määral, kuna keha saab palju rohkem hapnikku, mida treenides hädasti vaja on. Samuti võib suurte mahvidega veipimine isegi su kopsumahtu suurendada, mis on vastupidavustreeningutes väga oluline. Kui oled aktiivne inimene ning armastad sportida, kuid ei suuda kuidagi suitsetamisest loobuda, siis on e-sigaret su probleemile ideaalne lahendus. Jäta hüvasti hingeldamisega ning soeta juba täna e-sigaret lähimast Veiplandi jaekauplusest või Nicorexi e-poest. Nii saad oma lemmik spordialaga tegeleda ilma kiirelt väsimata!

×