0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kuidas e-sigareti suitsetamine elukvaliteeti tõstab

E-sigaret on tänaseks leidnud oma tee kasutajate juurde, enamik suitsetajatest on seda seadet vähemalt proovinud, kui mitte endale soetanud. Veel mõned aastad tagasi olid suitsulembesed inimesed sunnitud alla vanduma varjuna kaasaskäivale suitsulehale ning paljudele tervisehädadele, mille suitsetamine paratamatult kaasa toob. Vähesed teadsid siis e-sigaretti kasutada ning suurem enamus vaatas e-suitsetajaid kui naljakaid tulnukaid teiselt planeedilt, kes tossavat pastakat imevad.

Tänaseks pole hästilõhnava e-sigaret enam kellelegi uudiseks ning kui tavasigareti suitsetamine on asendatud e-sigareti kasutamisega, siis milliseid võimalusi e-sigareti suitsetamine elu paremaks muutmisel pakub, uurime alljärgnevalt.

Kes tavasuitsule truuks jäänud, ütleb, et suitsupausid annavad põhjuse minna teise keskkonda jalga sirutama ning seejuures on mõnus mõtteid koondada või hoopis legendaarsetest suitsunurgajuttudest osa saada. Tegevuskoha valikuid on e-sigareti kasutajal märksa rohkem. Ta saab samuti käia ennast soovi korral suitsunurgas sirutamas, seal sotsialiseerumas või sellest puhkamas, erinevus seisneb selles, et pausilt naastes ei voola ojadena tema hingeõhust, ninasõõrmetest ning kätelt piinlikult ebameeldivat konihaisu.

Kui kehalõhnadega on e-sigareti suitsetajal asjalood hästi, siis edasi saab ainult paremaks minna. Kui võtta nüüd eesmärgiks enesetunde ja välimuse parandamise, siis selleks ainest jagub.

E-sigareti suitsetajal on teatavasti võhmaga paremad lood kui tavasuitsetajal, kelle kopsud kubisevad tõrvast ja vingugaasist. Kui e-sigareti suitsetaja võtab ette treeningprogrammi, siis tema tegevus on tavasuitsetajaga võrreldes oluliselt tulemuslikum. Nimelt suitsetaja lihastesse ei jõua piisavalt hapnikku, kuna kopsudes resideeruv tõrv ja vingugaas takistavad hapniku pääsemist verre ning sealt ei jõua seda omakorda piisavalt lihastesse. Seega, kui e-suitsetaja võtab ette treeningprogrammi, siis tema keha jõuab oluliselt kiiremini vormi saavutamiseni ning võib kaunist kehatoonusest rõõmu ja enesekindlust tunda.

Pole saladus, et üks levinumaid probleeme, mis suitsetamine kaasa toob, on pigmenteerunud hambad ning see on soodne pinnas kaariese tekkeks. Hammaste korrashoidmisel on e-suitsetajal oluline eelis – veeaur ei anna hammastele kollakat kihti. Seetõttu on e-suitsetaja enesekindlam ning naeratab rohkem. Naer on aga nakkav ning annab elule värvi.

Kuna e-sigareti suitsetamine on soodsam kui üha kallinev tavasuits, jääb e-suitsetajal raha rohkem alles. On välja arvutatud, et e-sigareti kasutaja säästab suitsetamise arvelt aastas ühe keskmise kuupalga võrra raha.. See annab võimaluse treeninguteks, tervise eest hoolitsemiseks, reisimiseks, enese harimiseks või siis lihtsalt moodsate rõivaste ostmiseks. E-suitsetajal on rohkem võimalusi enda keha ja vaimu turgutamiseks.

Kui elukvaliteedi tõstmisega on alustatud, siis märkamatult kasvab ka enesekindlus. E-suitsetaja on enesekindlam juba esimestest päevadest alates, mil ta tavasuitsust loobub – teda ei piira enam paha staatus, mida suitsetamine endast hõlmab ning teatud mõttes on ta ühiskonna silmis parem inimene. Enesekindlus kasvab aga iga päevaga, sest kes ei tunneks ennast suurepäraselt hästilõhnavas ning heas vormis kehas. Rahulolutunne tõmbab ligi rõõmu, seiklusi, kogemusi, võimalusi, ehk sisuküllast elu.

×