0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kopsuvähi spetsialistid toetavad avalikult e-sigarette

UK-s leiab novembris aset kopsuvähi teadvustamise kuu, mille ajal proovivad terviseorganisatsioonid ning heategevusorganisatsioonid harida inimesi tervete kopsude tähtsusest ning kuidas vähendada kopsuvähi riski.

’’British Lung Foundation’’ ütleb, et ’’igaühel meist võib välja areneda kopsuvähk, kuid 90% juhtudest on tegemist inimestega, kes suitsetavad või on seda kunagi teinud’’. Arusaadavatel põhjustel on suur osa kopsuvähi teadvustamise kuust seotud suitsetamisest loobumisega.

E-sigarette on hakatud aina enam soovitama selleks, et suitsetajad oma kahjulikust harjumusest loobuks. E-sigaretid on kuni 95% vähem kahjulikud kui seda on sigaretid, seega on loogiline samm kampaania eestvedajate poolt, et alternatiivse vahendina elektroonilisi sigarette soovitatakse.

Kopsuvähile spetsialiseerunud õed on samuti otsustanud e-sigarette soosida. Nimelt avaldas ’’The Nursing Times’’ hiljuti uudise ’’University Hospitals of Leicester NHS Trust’’ poolt, et nemad soosivad e-sigarettide kasutamist ning propageerivad seda ka Leicesteri linnas aset leidval kampaaniaüritusel.

Inimesed, kes selle initsatiivi taga on ütlevad ’’sellel aastal on põhisõnumiks see, et elektroonilised sigaretid on hea moodus vähendamaks suitsetamisest tulenevat tervisekahju’’.

On hea uudis, et e-sigarettide potentsiaali suitsetamisest loobumisel on lõpuks märkama hakatud ning seda antud ala spetsialistide poolt. Samal ajal soovib UK valitsus hakata e-sigarette veelgi põhjalikumalt uurima, mis on varasemast usaldusväärsemad ning täpsemad. Võib loota, et taolised kampaaniad, mis toetavad e-sigarette ning nende potentsiaali, on muutumas üha tihedamateks nähtusteks ja kes teab, ehk võib taolisi ettevõtmisi varsti ka Eestis kohata.

See annaks suitsetajatele piisavalt informatsiooni, et langetada informeeritud otsus, kas e-sigaretid ikka on vähemkahjulik alternatiiv. Hetkeline libauuringute hulk on nii mõnegi suitsetaja kõhklevale seisukohale jätnud. Samal ajal kui potsentsiaalsed e-sigareti kasutajad, kes veel momendil suitsetavad oma tervist edasi rikuvad, võiks ka meie valitsus antud valdkonna uuringuid rahastada, et oma rahva tervist säästa.

Näitena sellest kui oluline on asjakohane ning erapooletu informatsioon võib tuua selle, et kuigi UK-s on suur osa inimesi juba suitsetamisest tänu e-sigarettidele loobunud, arvab ¼ inimestest siiani, et e-sigaretid on sama kahjulikud kui tavalised sigaretid. Selleks, et olukorda parandada on vaja valitsuse tasemel erapooletuid, kuid kvaliteetseid uuringuid, mis aitaks nii valitsust oma seiskoha välja kujundamisel kui ka rahvast otsuse langetamisel.

×