0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kas e-sigaretid mõjutavad magamist?

Tavaliste sigarettide tervist laastav mõju on juba ammu teada ning hästi dokumenteeritud, mistõttu on paljud meist otsustanud tunduvalt ohutuma alternatiivi kasuks. Kuid mõned meist avastavad üks hetk muutuseid, mis esmapilgul veidi ehmatavana võivad tunduda. Kas ja kuidas e-sigaretid und mõjutavad, seda vaatame lähemalt selles artiklis.

Kas veipimine võib tõesti und kuidagi mõjutada? Lühike vastus on jah, see võib sinu und mõjutada. Eriti nendel, kes just sigarettidest on loobunud. See võib olla üsna frustreeriv reaalsus, mis mõndasid meie seast kimbutab. Oluline on täheldada, et see kestab üldjuhul ainult niiöelda ülemineku perioodil ning ei ole kohe kindlasti permanentne mõju.

Kui loobud sigarettidest ning hakkad kasutama e-sigarette, siis on üsna tõenäoline, et oled valinud nikotiini sisaldusega e-vedeliku. Kuna nikotiin on stimulant võib see vahest mõjuda nagu kofeiin. Kui avastad ennast õhtul täiesti erksana ning magamine kohe kuidagi ei õnnestu, siis on tegemist ilmselt nikotiini üle manustamisega.

Nikotiin, mille e-sigaretist saad on palju potentsem kui seda oli tavalisest sigaretist saadav hulk. Sellest tulenevalt võibki juhtuda, et ülemineku perioodil vajad nii sina, kui ka sinu keha natukene aega harjumiseks. Enda jaoks tuleb leida see õige nikotiini kangusega vedelik ning sobiv seade, et unetust vältida.

Ei tasu muretseda kui unetus e-sigarettide tõttu alguses veidi kimbutab, selleks saad sa ise natukene ära teha, et kergemalt uinuda saaksid. Esiteks võiksid mõnda aega enne magama minekut veidi lahjema vedeliku peale üle minna või siis täiesti nikotiinivaba, kui seda suudad. Samuti võid proovida õhtul vähem e-sigaretti tõmmata, mida rohkem on kell, seda vähem tõmba.

Kuid kui eelnevad sammud kohe kuidagi ei õnnestu, siis tee kindlaks, et ei oleks muid segavaid faktoreid. Näiteks tasuks enne magamaminekut vältida ekraanide vaatamist, see trikitab sinu aju arvama nagu oleks praegu päev. Samuti väldi enne magamaminekut alkohoolsete jookide ning kohvi joomist. Kui eelnevaid faktoreid vältida, siis ei tohiks pisut nikotiini õhtul sinu und väga häirida.

Ei tasu muretseda, peagi harjub sinu keha e-sigarettidega ning saad ilma probleemideta magada. Pea meeles, et mõned kehvema unega ööd ei kaalu üle tervemat ning täisväärtuslikumat elu kvaliteeti. Et uni tuleks eriti magus, proovi Nicorexi nikotiinivabu e-vedelikke, mis mõnusate maitsete saatel su päeva õhtusse aitavad saata.

×