0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Hea teada: e-vedelik, akud, aurustid

E-sigaret on tegelikkuses üsna lihtne leiutis. Tavakasutajale on olulised kolm komponenti: e-vedelik, aku ja aurusti, mille valiku kujundavad harjumus ja isiklikud soovid. Tutvustame komponente lähemalt ja toome välja, milliseid võimalusi need kätkevad.

Mida sisaldab e-vedelik?

Üheks e-vedeliku oluliseks koostisosaks on taimne glütseriin (VG). See on orgaanilise päritoluga värvitu, lõhnatu ning magusamaitseline aine, mida kasutatakse laialdaselt toidu-, ravimi- ja hügieenitööstuses. Propüleenglükool on keemiline aine, mida samuti leidub laialdaselt toiduainetööstuses. Lisaks sisaldab e-vedelik lõhna- ja maitseaineid ning vett või etanooli. E-vedelike laiast valikust saab klient leida endale sobiva.

Veebis otsidest võib leida, et üks üsna levinud muresid e-sigarettide kasutamisel on suukuivus, üldiselt kestab see veipimise alustamisel 1-2 nädalat ja hiljem see omadus kaob ehk sa harjud sellega.

Soovitame kasutada usaldusväärsete tootjate e-vedelikke, mis on sertifitseeritud TRA, TÜV, SGS standardite alusel. See tagab, et kasutad kvaliteeti. 2017a. maikuust peavad kõik Eestis müüdavad e-vedelikud olema testitud ning, registreeritud EU andmebaasis ja kontrollitavad Eesti Terviseameti poolt. Nicorex´i e-vedelikud läbisid antud testid juba 2016a. kevadel ja said väga head tulemused. Nii mõnigi e-vedeliku tootja neid teste ei läbinud. Sellest tulenevalt soovitame enda e-vedeliku varustajalt uurida, kas antud e-vedelikud on testid läbinud.

Kuidas töötavad aurustid?

E-sigaret

Aurusti on e-sigareti osa, mida täidab e-vedelik. Aurusti sees on küttekeha, mis kuumutab vedeliku ning muudab selle auruks. Aurusteid on müügil erinevaid, sobivaima valiku tegemiseks on hea teada nende peamisi tööpõhimõtteid.

Elektroonilise sigareti kasutaja peaks esmase valiku tegema vahetatava ja mittevahetatava küttekehaga aurustite vahel. Mittevahetatava küttekehaga aurustit saab kasutada seni, kuni auru maitse muutub, seejärel tuleks aurusti ära visata ning uus kasutusele võtta. Vahetatava küttekehaga aurustit saab kasutada pikemaajaliselt, vahetades mõne aja tagant selle küttekeha.

Mõlema variandi puhul on soovituslik vahetada aurustit/küttekeha alati peale 20-30ml vedeliku tarbimist. See tagab ohutu veipimise.

Võimalik on ka valida aurustit küttekeha asukoha järgi. Kui küttekeha asub aurusti ülaosas, siis on aurusti lekkimisvõimalus väiksem. Aurusti allosas asuva küttekeha korral on aurusti ülekuumenemise (kärssamise) tõenäosus madalam.

Aurusteid on nii alt kui ka ülevalt täidetavaid. Osadel aurustitel on õhuvoo regulaator, mis võimaldab kasutajal reguleerida e-sigareti auru kogust. Nii on võimalik kasutada e-sigaretti nii diskreetselt, kui soovid.

Milline aku valida?

E-sigareti akusid on saadaval erineva mahutavusega (mAh). Nagu termin ise ütleb, näitab see kui palju voolu mahutab aku. Reeglina on suurema mahutavusega akud ka mõõtudelt suuremad. Mida suurema mahtuvusega, seda kauem aku kestab.

Kõik Nicorex’i eGo akud on stabiliseeritud pingega. See tähendab, et olenemata aku laetusastmest, annab aku kogu aeg ühtlast pinget, auru kogus on nii täis kui tühja aku korral ühesugune ning aurusti eluiga on märgatavalt pikem, kuna ei teki ei üle- ega alapinget.

Müügil on ka reguleeritava pinge ja voolutugevusega akusid. Selliste akudega saab kasutaja ise reguleerida, kui tugevat mahvi soovib saada. Lisaks on paljudel akudel peal temperatuurikontroll, mis võimaldab seadistada veipimise ajaks küttekehale sobiva temperatuuri, ülekuumenedes lülitub seade välja. Ehk siis lühidalt öeldes saad reguleerida auru temperatuuri, mida veibid. Kasutamiskogemust saab seega kujundada vastavalt soovile ja vajadusele.

E-sigarettide akud näitavad enamasti ka laetust, mis võimaldab kasutajal jälgida, kui palju voolu tema e-sigaret sisaldab ning millal aku tühjaks saab. Ebameeldivaid olukordi on niimoodi võimalik ennetada ja e-sigaretti kasutada ilma segavate faktoriteta.

E-vedelik sisse ja ongi kõik

E-sigaretid ennetavad paljusid probleeme, mis tavasigarette tehes tekkida võib. Olenemata tehnooloogiast on tegemist lihtsa lahendusega. Kui ka peaks tekkima probleeme, on need ennetatavad või saab nendega lihtsalt tegeleda.

Uuri veel informatsiooni e-sigarettide kohta! Oled alati oodatud nõu küsima ka Veiplandi jaekaupluste spetsialistidelt!

×