0
Klienditeenindus ×

Alates 01.07.2019 ei ole lubatud e-sigareti ja SNUS-i tooteid veebis osta ega müüa Tubakaseadusest tulenevalt.

E-sigaretiga reisimine

E-sigaretiga reisimine võib osutuda parajaks peavaluks ja kui kätte on jõudnud järjekordne puhkus ning juba varsti on reisile minek, siis tasuks teada, mida silmas pidada. See artikkel annab sulle põgusa ülevaate sellest, mida võiksid teada enne kui oma e-sigaretiga rändama lähed.

Tavaliselt ei pööra inimesed palju tähelepanu sellele kui nad e-sigareti lennuki peale võtavad. Kuid tark tegu oleks eelnevalt veidi uurida, kuna olenevalt erinevate riikide ning lennufirmade seadustest ja reeglitest võib üsna lihtsalt oma e-sigaretist ning vedelikest ilma jääda. Kujuta ette, et oled just jõudnud Singapuri ja tuleb tahtmine mõned mahvid tõmmata. Tossuvine varjus koputab sulle õlale politseinik, kes sulle 200$ trahvi kirjutab. Kõike seda oleks saanud lihtsalt ennetada kui natuke eeltööd oleks tehtud.

 

   

 

Kas e-sigareti ning vedelikud tohib lennuki peale võtta?

Enamus lennufirmasid lubavad e-sigarette pardale kaasa võtta, kuid kõige turvalisem variant on enne reisi alati eelnevalt lennufirmalt küsida. Üldjuhul ei ole probleemiks võtta pardale väikseid pudeleid e-vedelikke niikaua, kuni kogused jäävad alla 100ml limiidi (limiidid võivad olenevalt lennufirmast ning riiklikust seadusandlusest erineda). E-vedelikud tuleks panna läbipaistvasse plastikust kotti koos teiste vedelikega, mis teil kaasas võivad olla. Kui teil on suured e-vedelike pudelid, oleks mõistlikum need siiski pagasisse panna.

Kas ma võin oma e-sigareti pagasisse panna?

E-sigarettide akud on nüüdsest ülemaailmselt keelatud pagasisse panna. Kõik akud peavad olema käsipagasis.

Kas ma tohin lennukis e-sigaretti suitsetada?

Mõtekas on see kohe ära unustada. Ainuke firma, mis laseb sul kasutada e-sigaretti meenutavat ilma tossuta sigaretilaadset seadeldist on Ryan Air. Näiteks on QatarAirways üks karmimaid lennufirmasid, kus on inimesi isegi arreteeritud ning pokri pistetud e-sigareti pardal suitsetamise pärast. Tasub märkimist, et kui sa ei suuda oma e-sigaretist natuke eemal olla ja arvad, et e-sigareti toss näiteks tualetis alarmi tööle ei pane, siis ole ettevaatlik, sest seda on juhtunud ning võib ka sinuga juhtuda.

Kas e-sigarette tohib lennujaamas kasutada ?

Kahjuks on tänaseks enamus lennujaamasid selle siiski ära keelanud. Selleks, et e-sigaretti kasutada, pead sa ikkagi suitsuruumi minema. Väga vähesed lennujaamad lubavad või ei ole lihtsalt jõudnud ära keelata e-sigarettide kasutamist, seetõttu tasub igaks juhuks üle küsida enne kui tossutama hakata.

Kas ma ikka tohin oma e-sigareti läbi tolli viia?

Kuigi e-sigaretiga reisimine on muudetud kohati üsna keeruliseks, on enamus riikides seadused siiski üsna mõistlikud, kuid on ka riike, kus e-sigaretiga reisimine üsna keerukas võib olla. On mitmeid juhtumeid, kus tolliametnikud on e-sigareti juppe kas siis kuulideks, väikesteks lõhkeseadeldisteks või muuks taoliseks pidanud. See ei pruugi just kõige meeldivam kogemus olla, kuid üldjuhul ei tohiks sellega probleemi tekkida riikides, kus e-sigarette kasutataks. E-sigaretiga reisimine võib osutuda aga parajalt keeruliseks näiteks Dubais, kus on paljudel inimestel e-sigaretid ära konfiskeeritud. Enne reisi tasuks veenduda selles, et e-sigareti aku on täis, kuna tolliametinkud võivad sinult paluda, et sa selle korraks tööle paneks.

Kus tohib legaalselt e-sigaretti suitsetada?

Selles valdkonnas on asjad natuke rohkem lootust andvamad. Kuigi e-sigaretid on osades riikides ära keelatud, on siiski rohkem rõhku pandud müümisele. Kasutamine on enamus juhtudel siiski rahule jäetud. Näiteks Indoneesias tohib e-vedelikke ning e-sigarette enda kasutuseks sisse tellida, kuid riigis müümine on keelatud. Siiski on riike, mis on veidi karmimad, näiteks Singapuris on e-sigareti kasutamisele määratud trahviks 200$, õnneks on nüüdseks vähemalt turistidele asi natuke leebemaks läinud.

Kas tasuks e-sigarett enne reisimist juppideks võtta ?

Hea mõte on see siis, kui sa seadustega päris kursis ei ole ning uurida ka ei jõua. See võib tollis aega säästa ning segadust vältida, samuti on tolliametnikul niimoodi kiire ülevaade asjast olemas.

Kas oma e-vedelikke peaks reisile kaasa võtma?

Mõned e-vedelikud võiks alati käepärast olla, kuna igas riigis ei pruugi e-vedelikud müügil olla. Samuti ei pruugi e-vedelike brändid, millega sa harjunud oled ühtida nendega, mis antud riigis müügil võivad olla.

Kui on soov täpsemalt järele uurida, millises riigis tohib e-sigaretti suitsetada ja kus mitte, siis klikka siia

×