0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaretid võiksid avaldada haiglates positiivset mõju

Hiljutise uuringu kohaselt võiksid e-sigaretid aidata suitsetavaid patsiente haigla keskkondades. Uurijate sõnul tuleks tõsiselt kaaluda seda, et pakkuda paranevatele patsientidele, kes suitsetavad, võimalust kasutada e-sigarette. See aitaks vähendada pinget patsiendi ravi ajal.

e-sigaretid

Dr Penelope Truman Massey Ülikoolist ütles uuringutulemuste kohta, et lisaks teistele patsientidele aitaks e-sigaretid ka alkoholisõltlaseid ning psühholoogiliste probleemidega patsiente. Seda kinnitavad ka eelnevad uuringud.

Uuringus osales üle 40 patsiendi Kenepuru haiglast Porirua’s. Uuringud toimusid kahel perioodil aastal 2013 ning 2016.

Dr. Trumani sõnul oli nii nikotiini asendusteraapiate kui e-sigarettide pakkumisel näha igapäevaste suitsetajate arvu langust. Samuti selgus uuringust, et haigla keskkonnas e-sigareti tarbimine ei avaldanud mingit negatiivset mõju keskkonnale endale.

Samuti ütles dr. Truman, et paranevate patsientide pidev õue vahet jooksmine suitsetama raskendab haigla töötajate tööd, et nende eest hoolt kanda.

Kuigi pakuti nii nikotiini asendusteraapiaid kui e-sigarette, osutusid patsientide seas populaarsemaks siiski e-sigaretid. Samuti olid e-sigaretid vähemalt sama efektiivsed, või isegi efektiivsemad kui tavalised nikotiini asendusteraapiad. Seega võiks antud teemat rohkem uurida, kuna e-sigaretid aitaks haigla töötajatel patsiente paremini hallata ning ravida.

Kuigi tegemist on üsna väikese uuringuga, siis tõstatab see siiski olulisi küsimusi, mida tasuks kindlasti sügavuti vaadelda. Uuringut viisid läbi dr. Truman koos Moira Gilmouri ning dr Geoffrey Robinsoniga.

Kuna suitsetamisest loobumine või selle vähendamine ravikuuri ajal suurendab stressi, siis raskendab see omakorda paranemise protsessi. Kui patsientidele pakkuda asjakohast alternatiivi, siis on ka paranemisprotsess lihtsam, tõhusam ning sellevõrra ka kiirem.

Lisaks kõigele muule motiveerib see patsiente ka haiglast välja saades suitsetamisest loobumist jätkama, mis avaldab nende tervisele ka edaspidiselt positiivset mõju.

×