0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaret.ee populaarsed e-sigaretikomplektid:

E-sigaretid - ülemaailmne fenomen

Tavaline e-sigaret koosneb kolmest osast:

● Aku – Voolu edasiandmine aurustis olevale küttekehale. E-sigareti aku on samasugune nagu ka Sinu telefonis, seda saab igal pool ning igal ajal laadida. Mõned e-sigareti akud on võtnud kasutusele ka võimaluse vahetada akuelementi – tänu sellele, omades mitu akuelementi, ei ole enam tarvis e-sigaretti ennast laadida. Kasutades akuelemendi laadijat ning mitut akuelementi, on teie e-sigaret alati töövalmis.
● Aurusti – Aurusti mahutisse käib e-vedelik. Mahutis olev e-vedelik imbub küttekeha sisse, kus toimub kuumutamisprotsess.
● Küttekeha – Aku abil kuumeneb küttekeha ning aurustab küttekeha sees olevat e-vedelikku - siinkohal puudub kahjulik põlemisprotsess nagu tavasigarettides. E-sigareti küttekeha on kuluosa – selleks, et e-sigaret töötaks efektiivselt, soovitame küttekeha vahetada peale 20ml e-vedeliku ära kasutamist.

Tavasigaret ja e-sigaret on küll olemuselt sarnased, kuid e-sigaret on siiski täiesti omaette fenomen. Uuringud näitavad, et e-sigaret seadmena on maandanud suitsetamisega seonduvaid riske vähemalt 95% ulatuses ja on kõige efektiivsem suitsetamisest loobumise abivahend. Inglismaa Tervisekaitse Organisatsioon tegi uuringu ja avastas, et e-sigaretiga loobub 40% inimesi tubakast.

Miks kasutatakse e-sigaretti?

E-sigaret on kõige efektiivsem abivahend suitsetamisest loobumiseks. 
Kasutamiskogemus jaguneb kolmeks:
1. Suitsetamisest loobumiseks – E-sigaret on, võrreldes teiste alternatiivsete toodetega, kõige efektiivsem abivahend suitsetamisest loobumiseks – nii uuringud kui kasutajakogemus on näidanud, et tegemist on alternatiiviga, mis töötab. 40% e-sigareti esmastest proovijatest suudavad tavasigareti suitsetamise maha jätta.
2. Suitsetamisharjumuse vähendamiseks – E-sigaret ei jäta tuppa halba haisu ning nii mõnigi tavasigaret võib jääda sellepärast suitsetamata, kui alternatiiviks on mugav nikotiinivajaduse rahuldamine õue minemata.
3. Rekreatiivseks tegevuseks –  Ülemaailma on tekkinud e-sigareti entusiastid, kes osalevad aurupilvede võistlustes, valmistavad keerukaid isekeritud e-sigareti küttekehasid ning teevad ilusaid ning huvitavaid e-sigareti aku korpuseid.

E-sigareti kasutamise põhjuseid ja eeliseid on mitmeid. Põhilised on:
1. Põlemise asemel toimub kuumutamine. Tavasigaretil eraldub põlemisel üle 4000 erineva kahjuliku aine. E-sigareti e-vedelik koosneb maitseainetest, taimsest glütseriinist ning propüleenglükoolist – kõik need koostisosad on kasutuses ka toiduainete tootmises.
2. Omab vähem riske – ainuke tavasigaretiga jagatud aine on nikotiin, mis on kõigis tavasigarettides sisalduvatest ainetest ohutuim.
3. Tekitab ainult lõhna – suitsuhais riietel ja juustes on minevik. E-sigareti aur on kas lõhnatu või vähese magusa lõhnaga, mis kaob kiirelt ära.
4. Odavam – ühe e-vedeliku pudeliga saab kauem läbi, kui paki tavasigarettidega.

×