0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

British American Tobacco uuring kinnitab, et e-sigaret ei määri hambaid

Hiljuti avaldatud uuring ’’British American Tobacco’’ ehk BAT poolt kinnitab, et vastupidiselt tavasigarettidele ei määri e-sigaretid hambaid.

Uuring avaldati Ameerika Hambaravi Ühingu poolt nende iga aastasel konverentsil. Uuringus kasutati e-sigareti prototüüpi ning BAT’i ’’heat not burn’’ seadet nimega Glo. Seadmeid kasutati lehma hammaste peal, samuti inkubeeriti neid kehatemperatuuril ning inim-sülje sees, et tingimused oleks võimalikud sarnased inimese suule.

Uuring kestis 2 nädalat, misjärel võrreldi ning analüüsiti hammaste värvuse muutust. Selle tulemusena leidsid uurijad, et e-sigaret ei põhjusta hammaste värvuse muutust vastupidiselt tavasigarettidele. Hammaste värvuse muutuses on suures osas süüdi tõrv, mida tavasigarettides leidub.

Sigaretid hakkasid juba peale esimest päeva hammaste värvust muutma ning läksid iga päevaga aina tumedamaks. Muutuseid võis märgata isegi palja silmaga, kuid e-sigareti auru käes olnud hambad värvust ei muutnud. E-sigareti auru käes olnud hambad muutusid sarnaselt hoolitsemata hammastega (uuringu ajal hammaste eest ei hoolitsetud), seega ei mõjutanud e-sigaretid hambaid negatiivselt.

Mõnda aega tagasi jõudis sarnane uuring samale järeldusele. Antud uuringus võrreldi hiljuti e-sigareti kasutama hakanud inimeste suuhügieeni seisukorda ning leiti, et suitsetamisest loobumine ning e-sigareti kasutama hakkamine muutis nende inimeste suuhügieeni olukorda märgatavalt paremaks. See uuring viidi läbi Itaalias 2016. aastal ’’Unit of Periodontology and Oral Hygiene of Calabrodental Clinic’’ poolt.

Kuigi on teada, et sigarettide suitsetamine mõjutab lisaks kõigele muule ka suuhügieeni olukorda ning suurendab igemehaiguste, katu ning määrdumise riski, siis näitavad need uuringud, et e-sigaretid hambaid negatiivselt ei mõjuta. Seega hoiad suitsetamisest loobudes e-sigareti abiga kokku ka hambaarsti arvetelt, mis ei ole tänapäeval just väikesed!

×