0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

5 lihtsat moodust, et nikotiini sisaldust e-vedelikes edukalt vähendada

Kui oled otsustanud e-sigarettide abil suitsetamisest loobuda siis võib sind huvitada, kuidas nikotiini taset e-vedelikes vähendada. Selleks oleme kokku pannud 5 lihtsat moodust, et seda edukalt teha. Kuid enne, kui  läheme erinevate meetodite juurde, tuleks eelnevalt veenduda, et oled selleks korralikult valmistunud! 

Enne meetoditega tutvumist vaata üle järgnevad punktid

- Häälesta ennast juba eelnevalt ning tee otsus, et sa tahad seda kindlasti teha.

- Kirjuta oma eesmärk paberile ja kanna seda endaga kaasas, et saaksid vajadusel endale meelde tuletada, miks sa seda teed. Ütle seda ka sõpradele, et nad sind selles toetada saaks ning määra ära alguse kuupäev.

- Vaata üle, mis seadmeid kasutad. Milline e-sigaret tundub sulle kõige mugavam ning mis nikotiini tasemega e-vedelikku hetkel kasutad. Tee vajadusel oma varustuses muudatusi, et alustada nikotiini taseme efektiivset vähendamist.

- Vali meetod, mis tundub sulle kõige meelepärasem.

- Tea oma stressipunkte. Millised on sinu jaoks kõige stressi tekitavamad olukorrad, millal vajad kõige enam nikotiini? Ole nendest teadlik ning plaani ette, kuidas antud olukordades stressi võimalikult palju vältida. Oluline on teada kuidas läheneda keerulistele ja ebameeldivatele situatsioonidele ning mis sind motiveerib.

5 lihtsat meetodit nikotiini taseme vähendamiseks

Järk järgult vähendamine - Üks kõige populaarsem meetod, kus vähendad nikotiini sisaldust iga teatud aja tagant. See on üsna individuaalne moodus, mistõttu on endale sobiva tempo määramine väga oluline, vastasel juhul ei pruugi see toimida. Mõned inimesed vähendavad iga nädal  samas kui teistel kulub selleks näiteks kuu aega. Katseta kindlasti, milline tempo sulle sobib ’’kes tasa sõuab, see kaugele jõuab’’.

Vedeliku sisalduse muutmine - See meetod sisaldab endas e-vedelike sisalduse muutmist. Näiteks võib oma valmis e-vedelikku segada sisse puhast VG või PG mille tulemusel väheneb ka nikotiini sisaldus kuid samas suureneb näiteks PG lisamisel niiöelda ’’throat-hit’’ mis suitsetajatele meelepärane on. Seda lisades ei pruugi nikotiini sisalduse vähendamist isegi märgata. Proovi erinevaid segusid või valmista vajadusel ise, et võimalikult meelepärane PG ja VG suhe moodustada.

Sub-Ohm seadmete kasutamine - Sub-Ohm e-sigarettides kasutatakse üldjuhul madalama nikotiini sisaldusega e-vedelike mida saab endale vastavalt veelgi vähendada. Antud juhul tuleb olla tähelepanelik, kuna väga võimsad seadmed suudavad nikotiini efektiivsemalt kehasse viia, kui teised mitte ehk nii võimsad e-sigaretid. Antud juhul tasuks jääda ka madalamatele samas endale meelepärastele vattidele. Kui ’’pen-style’’ e-sigarettides kasutatakse üldjuhul 6-18mg nikotiini sisaldusega e-vedelikke siis sub-ohm seadmetesse sobivad pigem 3-6mg kangusega vedelikud.

Kasuta tubaka maitsega, kõrgema PG sisaldusega e-vedelikke - Nendel  vedelikel on ’’throat-hit’’ tunduvalt suurem ning see võib su aju trikitada, et tõmbad tegelikult kõrgema nikotiini sisaldusega e-vedeliku. Kõige parem oleks lasta sõbral või kaaslasel sinu teadmata e-vedelikes nikotiini sisaldust vähendada. Nii ei pane sa ise ilmselt tähelegi, et järk järgult nikotiini sisaldus väheneb. Tubaka maitsega e-vedelikud ei ole ehk nii meelepärased kui teised. Asja mõte on kasutada vedelikku,  mille maitse väga ei meeldi, et nikotiini vähenemise pärast liialt ei tõmbaks.

Valmista oma vedelikud ise - See võimaldab sul nikotiini sisaldust e-vedelikes reguleerida täpselt endale meelepäraseks. Kui ei ole viitsimist e-vedelikke nullist ise kokku segada, siis võid lihtsalt osta 0mg sisaldusega juba eelnevalt kokku segatud segu ning seejäral sinna nikotiini lisada.

Lisaks toome paar moodust, mis on osadel inimestel toiminud. Näiteks võid osta e-vedelikke erinevate kangustega, ühed väiksema sisaldusega kui teised ning neid siis suvaliselt veipida nii, et ise ka ei tea, kui kanget e-vedelikku hetkel tarbid. Samuti võid lasta sõbral hulga e-vedelike osta lisades sinna sisse ka 0mg nikotiini sisaldusega segusid. Samas ei tohi sina teada, millistes on nikotiin sees ning millistes mitte.

Ära unusta, et üritad lõpetada või vähendada nikotiini tarbimist. Ainult e-sigareti kasutades oled sa juba lõpetanud üle 4000 muu kahjuliku kemikaali tarbimise, millest loobumine on omaette katsumus, tubli! Ole enda üle uhke, kui oled suitsetamisest juba loobunud. Seda tehes oled teinud suure sammu ning edasine on oluliselt lihtsam. Anna endale aega, et muutustega harjuda ning premeeri ennast, kui oled suutnud oma eesmärgid täita! Kui oled siiani suitsetaja ning kaalud e-sigarettide peale üle minemist, siis tule juba täna läbi lähimast Veiplandi jaepoest või vaata Nicorexi e-poodi, et endale sobiv e-sigaret soetada!

×